Czekoladowe brownie z czekolady

Tym razem bez niespodzianek – upiekłam ciasto czekoladowe z czekolady. Czekolada jest naturalnie gorzka, i zdaje sobie sprawę z tego, że nawet gorzka zawiera śladowe ilości cukru, ale im bardziej gorzka i lepszej jakości, tym mniej w niej cukru, laktozy i innych syfków. Także wybór należy do Was jakie użyjecie.

Uwaga – to brownie ma potencjał aby stać się cudownym, płynącym lava cake. Wystarczy nie przesadzić z mąką, nie zapomnieć o NIE WŁĄCZANIU TERMOOBIEGU i nie piec dłużej niż 20-kilka minut. Ja tym razem popełniłam wszystkie wyżej wymienione błędy i po lawie nie zostało ani śladu. Ale dzięki temu powstało cudownie wilgotne, bardzo czekoladowe nadzienie, które rozpływa się w ustach.

Polecam wszystkim, którzy nie mają histaminowych przeciwwskazań, do których goście mają przyjść za godzinę, a w szafce akurat mają dwie tabliczki dobrej jakości gorzkiej czekolady.

Treat yourself with chocolate well!

Marta

  • Czas przygotowania: 15 minut
  • Czas pieczenia: ok. 20 minut
  • Czas spędzony w kuchni: do 40 minut

Składniki:

  • 2 tabliczki dobrej jakości gorzkiej czekolady (co najmniej 70% kakao)
  • 6 jaj
  • 200g masła/oleju kokosowego
  • 100g mąki bezglutenowej, jakiejś lekkiej (najlepiej orzechowej albo kasztanowej, ja użyłam 30g mieszanki mąk orzechowych własnej roboty i 70g mąki kasztanowej)
  • 100g erytrolu

Przygotowanie

Masło i czekoladę rozpuszczamy razem w kąpieli wodnej. Studzimy. W tym czasie ubijamy dobrze jaja z erytrolem. Do masy jajecznej dodajemy mąkę. Wszystko łączymy z tłuściutką masą czekoladową mieszając. Całość wlewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiamy do piekarnika nagrzanego na 180 stopni (góra/dół).

Żeby uzyskać efekt lawy, po 20 minutach sprawdzamy wykałaczką czy środek wciąż jest mokry, i czy boki są upieczone. Jeśli tak, wyjmujemy ciasto z piekarnika i jemy aż z rozkoszy i słodyczy stracimy przytomność.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s